Botulotoxin

Vyhlazení mimických vrásek a odstranění nadměrného pocení.

Aplikací velmi malého množství látky botulotoxin dochází k oslabení až úplné relaxaci ovlivněného svalu či útlumu činnosti potní žlázky na podkladě přerušení vedení vzruchu mezi ovládajícím nervem a cílenou partií.

Botulotoxin na vrásky

Výsledkem ošetření mimických svalů v obličeji je stav, kdy ovlivněný sval je vyřazen z činnosti a kůže nad ním nevytváří vrásky. Dochází tak ke zjemnění až úplnému vyhlazení vrásky. Preferujeme ošetření vrásek nad kořenem nosu, na čele a kolem očí, kde oslabení mimiky obličeje není rušivé. Na vrásky v ostatních lokalitách obličeje používáme jiné metody. Opakovaná aplikace botulotoxinu má i preventivní efekt – inaktivované svaly při nečinnosti slábnou a tím se zpomaluje přirozený proces stárnutí. Efekt metody je individuální podle věku, resp. trvání vrásky. Množství použité látky po první aplikaci vydrží cca 3-6 měsíců. Klient si zhodnotí, zda mu aplikace přinesla dostatečný a žádoucí efekt a podle toho rozhodne o dalším opakování. Opakovaná aplikace většinou produžuje interval k další aplikaci, ale pokud se klient pro opakování nerozhodne, vrásky se vrátí pouze do původního stavu. Zákrok trvá velmi krátce cca 5-10 min. Aplikace se provádí z několika vpichů velmi tenkou jehličkou. Bolestivost je minimální, anestezie není nutná. Účinek se projeví do 3 dnů, plně hodnotíme až za 2 týdny.

Botulotoxin na odstranění pocení

Stejnou technikou, ale povrchněji do kůže, se aplikuje botulotoxin do podpaží, na dlaně a plosky, kde bývá pocení nejvíce obtěžující. Zde většinou používáme anestézii krémem Emla. Zákrok trvá cca 15 minut a efekt stop pocení bývá delší než působení u svalů. Aplikace botulotoxinu je výhradně lékařský zákrok, kterému předchází podrobná konzultace s klientem. Po zákroku jsou vpichy patrné minimálně, pozákroková péče je velmi jednoduchá a každý klient  je poučen lékařem individuálně a má možnost lékaře kdykoli v případě nejasností či potížích telefonicky kontaktovat.

 

CENÍK : 

Konzultace do 30 min:   550,-CZK ( neúčtuje se při provedení zákroku a zaplacená částka za konzultaci se odečítá  od ceny zákroku při objednání do 3 měsíců, pokud je zákrok proveden)

Doporučené množství BTX a konečnou cenu  ošetření Vám sdělí lékař výhradně při osobní konzulaci . např. "mračící" vráska mezi obočím a střed čela   =  2900 - 3 420,-CZK ,   celé čelo od 3920,- CZK, vějířkovité vrásky u zevních očních koutků 2400 - 2900,- CZK,

Ošetření proti pocení v podpaží  : 7800,- Kč

(výše uvedené ceny nezahrnují lokální anestezii ´=  120 - 200-CZK)

 

                                

KOŽNÍ ORDINACE

 

 Vyšetření hrazená ZP - objednat se můžete ZDE:


ONLINE OBJEDNÁVKY  

 

Návod k objednání je v rubrice INFORMACE

 

Dotaz

© Všechna práva vyhrazena MUDr. Petra Žižková - Estetická dermatologie

webdesign ANTstudio.cz